Color terapia

farby sú darom elektromagnetického spektra a všeliekom pri každom symptóme a kondícii Základný kurz
colorterapia_onlinekurz_1

Color terapia – informácie o kurze

Čo je colorterapia?

Color terapia je práca s farbami. Ale farby, to nie sú len farebné pigmenty. Farby sú vibračné, farby sú energiou, farby sú súčasťou elektromagnetického spektra a ovplyvňujú vás presne na rovnakom princípe ako napríklad röntgenové žiarenie. Farby, rovnako ako röntgenové žiarenie, mikrovlny, wifi vlny, rádiové vlny, infračervené vlny atď. majú jeden a ten istý spoločný základ. Sú elektromagnetickou energiou. Jediným rozdielom je ich vlnová dĺžka a podiel energie, ktoré nesú.

Prečo colorterapia?

Prečo color terapia. Na to najlepšie použiť príklad. A prosíme vás o spoluprácu. Rozhliadnite sa okolo seba a vyberte si nejaký červený objekt. Skúste sústrediť svoj zrak len na tento predmet, skúmajte červenú farbu, približne po dobu 20 sekúnd fixujte svoj pohľad na červenú. Práve teraz sa s vami dejú tieto veci: Najskôr je informácia o červenej farbe prijatá vašim zrakom, cez sietnicu a zrakový nerv postupuje informácia o svetelnej energii cez talamus do zrakovej kôry vášho mozgu. Teraz viete identifikovať a pomenovať farbu = tomuto procesu hovoríme vizuálna cesta elektromagnetickej energie.

Ale tým nekončíme. Informácie o svetelnej energii ďalej putujú do hypotalamu = biologická cesta elektromagnetickej energie. Hypotalamus má blízku asociáciu s limbickým systémom, vašim emočným mozgom. A bingo, teraz máte aj emočnú reakciu k červenej farbe, ak došlo k utvoreniu asociácií k červenej v závislosti od vašich zážitkov a skúseností. A pokračujeme ďalej. Hypotalamus je koordinácia endokrinného a autonómneho nervového systému. A začína vysielanie príkazov. Červená začína stimulovať vašu aktivitu, dodáva vám drive, náboj, cítite fyzickú silu, energiu, zvyšuje sa vaša sexualita, zvyšuje sa sekrécia estrogénu a testosterónu, zvyšuje sa váš metabolizmus, červená je stimulantom fyzickej aktivity.

Vráťme sa k úvodnej otázke. Prečo color terapia? Cielenou aplikáciou farby, spojenie zraku, hypotalamu, endokrinného a autonómneho nervového systému dokážeme vyživiť a harmonizovať naše regulačné sústavy. A je to práve regulácia, ktorá rozhoduje o aktivite všetkých orgánov a žliaz, o našom prežívaní emócií, nadšení, vitalite, energii. Color terapia je darom a všeliekom na všetky kondície a všetky symptómy a má potenciál pôsobiť od spirituálnej, mentálnej, emocionálnej až po fyzickú úroveň.

Princípy kurzu colorterapia

I. Spojenie východnej a západnej medicíny

V kurze color terapie spájame hneď dva prístupy. Na jednej strane prepájame farby so systémom s niekoľko tisícročnou tradíciou – náuke o čakrách a zároveň vychádzame z poznatkov anatómie a fyziológie, kde sledujeme efekt elektromagnetickej energie umocnenej vo farbách, cez retinohypotalamickú cestu a jej vplyv na regulačné sústavy – endokrinný a nervový systém. Oboma cestami dôjdeme k jednému cieľu.

II. Cielené a adresné aplikovanie farieb

Základom je porozumieť čakrám, ktoré kopírujú vlastnosti endokrinných žliaz a telesných sústav. Je to paradox, že to, čo bolo praktizované v indickej medicíne už pred niekoľkými tisíckami rokov medicína dokázala len v posledných storočiach. Každá čakra sa viaže s jednou farbou, každá čakra má svoje funkcie, každá čakra je zdrojom energie, rovnako ako každá farba. Cielené a adresné aplikovanie farieb znamená naplniť energetické potreby čakier a následne nášho fyzického tela.

A môžete si to vyskúšať hneď teraz. Aké je to cítiť vibračnú silu farieb v pozícii čakier. Nakoľko vieme, že myšlienky sú tvorivou energiou, prijmite vedomé rozhodnutie, že v nasledovnom cvičení budete energiou hýbať. V ten moment, kedy sa vy rozhodnete, energia bude nasledovať.  Akonáhle začnete hýbať energiou, vaše energetické centrá sa začnú prirodzene otvárať a môžete si to predstaviť ako postupné rozsvecovanie hviezd na oblohe. Jedna čakra za druhou budú predmetom otvárania a vírenia energií. Nakoľko sa jedná o skutočne veľmi rapídny pohyb energií, nebudete mať nad tým žiadnu kontrolu. To je úplne v poriadku, vašou jedinou úlohou je byť si vedomý a vnímať všetkými vašimi zmyslami efekt pohybu energií. Koncentrujte svoju pozornosť na fyzické miesto výskytu tej čakry, ktorú budete otvárať. Začíname so základnou čakrou a postupujeme smerom k čakre korunnej. Vyskúšajte to. A zároveň, toto je ten najväčší dar, ktorý vám bol daný. 

 

III. Terapeutické vlastnosti farieb

V neposlednom rade, ak vieme, ako fungujú čakry a naše fyzické telo, potom nám zostáva dokonale sa zoznámiť s atribútmi farieb. A ak sme v úvodnom príklade hovorili o červenej ako o stimulante fyzickej aktivity, sexuality, dynamiky a metabolizmu, potom musíme prihliadnuť aj na opačnú stranu. Nesmieme to s červenou prehnať. Inak sa z nás stane býk, ktorý je ešte viac agresívny a vyburcovaný pohľadom na červenú šatku. Príliš veľa červenej zapína náš organizmus do hyperaktívneho módu. Znižuje sa činnosť tráviacich orgánov, telo nemá čas na trávenie alebo močenie, zvyšuje sa potenie, srdcová palpitácia, zvyšuje sa krvný tlak, môžeme mať skúsenosti s nervozitou, pocitmi úzkosti, insomniou atď. Zvýšená expozícia červenej farby môže na fyzickej úrovni zhoršiť ochorenia ženského reprodukčného systému, ktoré sú závislé na zvýšenom množstve estrogénov, napríklad endometrióza alebo cysty; zvýšené množstvo červenej môže byť rizikovým pre klientov s diagnostikovaným diabetom, hypertyreózou alebo kardiovaskulárnymi ochoreniami.

Čo je súčasťou kurzu colorterapie?

  • Komplexný kurzový manuál 
  • Diagnostické šablóny – farby, tvary, chrbtica
  • 10 vedených vizualizačno-meditačných cvičení
  • Vedenie lektora 
  • Bezplatné konzultácie
  • Certifikát

Farby sú súčasťou nášho života, ale len veľmi málo o nich rozmýšľame a ešte menej ich využívame. Je mnoho vecí, ktoré sú podceňované a môžu byť prínosom v liečení. Podceňovanie vecí je hriechom, pretože nové spektrum života je dostupné pre každého a navždy.


Referencie

Moj nazor na tento kurz Color Terapie je velmi pozitivny. Ked som si tento kurz kupovala, nemyslela som si ze to bude take narocne a ze ma to tak velmi obohati. Velmi som si rozsirila svoje vedomosti a otvoril sa mi novy obzor ako a s cim sa da pomahat ludom. Teraz sa pozeram aj ja na farby uplne inym okom a som za to velmi vdacna. Vsetko mi to pekne logicky do seba zapada. Dakujem a budem sa tesit na dalsie kurzy, ktore cez Vasu spolocnost absolvujem. Uz mam vybrate min.2 dalsie.

Zuzana A.