EFT - technika emočnej slobody

uvoľniť balvan emočnej záťaže, roztrhnúť putá súženia a voľne sa unášať vášňou pre život je našim biologickým právom Základný kurz
domáca kozmetika

EFT - technika emočnej slobody

Hovorí sa: “Smej sa a svet sa smeje s tebou, plač a plačeš sám.” Od malička sa k nám dostáva správa, že emócie ako plač, smútok, sklamanie, vina a akékoľvek ďalšie emócie kategorizované ako negatívne, nie sú pre tento svet prijateľné. Mali by sme sa schovať z dohľadu na miesto, kde ich nikto nemôže vidieť. Alebo si nasadiť na seba masku šťastného a bezproblémového, zahryznúť sa do jazyka a ísť ďalej. Naučili nás, že pokiaľ naše emócie nie sú pozitívne, nie sme vítaní. Vyhýbame sa tým, ktorí trpia zúfalstvom, smútkom, hnevom alebo zúrivosťou. Máme myslieť pozitívne, vždy sa usmievať a vidieť len svetlú stranu mince.

Ak sme pokojní a šťastní, nikto nám nezakazuje cítiť sa presne takto. Ale akonáhle sa preklopíme na druhú stranu smútku, nešťastia, hnevu, okamžite k nám prichádza varovanie, aby sme s tým hneď skončili.

Emócii sa nedá rozkázať a cítiť ju tak, ako by ste práve chceli. Je to to, čo to je. Môžete ju samozrejme poprieť, odsunúť, potlačiť, predstierať, že ju necítite alebo sa niečím rozptýliť. Iróniou je, že práve uznanie emócie, nech je už akákoľvek negatívna, je spôsobom, ako ju uvoľniť. Nech je náš hnev na seba samého akokoľvek veľký, sebaprijatie je našou jedinou cestou a EFT dokonalým vozidlom.

Čo je EFT

Technika emočnej slobody sa od svojho zrodu v 90. rokoch minulého storočia teší nadšeniu ľudí na celom svete. Praktizujú ju učitelia, lekári, zubári, tréneri, psychológovia, kariérni poradcovia a aj obyčajní ľudia pri úľave od bolesti, úzkosti a pri akejkoľvek emócii alebo fyzickej disfunkcii, kde je príčinou stagnujúca energia.

Stagnujúca energia je centrom záujmu EFT relácie. Emócie sú energiou a v skutočnosti ich nemožno pochovať ani skryť za svoj chrbát. Ich energetický náboj bude prítomný aj napriek našej snahe ich necítiť. Ich stagnujúca energia bude stále s nami a udávať smer nášmu životu. Nedovolí nám byť slobodným a voľne sa unášať vášňou pre život. Sme len otrokmi toho, čo skrývame sami pred sebou.

EFT nás učí, že každá emócia je rovnako legitímna ako každá iná a žiadne emócie nie sú horšie a lepšie. Ako uviedol Eckhart Tolle: “Negatívne emócie nie sú problém, problém je len v tom, že s nimi máme veľmi zlý vzťah.”

Metóda EFT 

Veľmi voľne si môžeme EFT metódu predstaviť ako „odklepanie“ všetkých svojich trápení. Prijať svoje tajomstvá, mať so sebou súcit a pomôcť uvoľniť to, čo nás ťaží a sužuje. V jednej relácii EFT sa toho v skutočnosti deje viac, než si myslíme. Máme svoje bolesti, trápenia, ktoré zjemňujeme dotykom s vlastnou pokožkou, používame slová, ktorými si dodávame odvahu pomenovať to, čo nás ťaží. Navyše pracujeme so systémom meridiánov, ktorý pracuje na subtílnejšej úrovni, pracuje s energetickým konceptom našej bolesti. Jednoduchosť EFT je v priamom kontraste s jej účinnosťou a rýchlosťou efektu, ktorý získame. Často funguje tam, kde všetky ostatné spôsoby liečenia zlyhali. 

Celkom úprimne, väčšina ľudí nemá veľké očakávania, že poklepávanie po svojom tele bude fungovať. O to väčšia radosť a údiv nastáva, keď efekt EFT skutočne pocítia sami na sebe. Aké to je, uvoľniť balvan emočnej záťaže, roztrhnúť putá súženia a voľne sa unášať vášňou pre život. Chcieť od života viac a cítiť sa slobodným je našim biologickým právom. 

 

Čo je súčasťou kurzu EFT?

  • Komplexný kurzový manuál
  • Detailná štruktúra EFT protokolu
  • Video inštruktáže
  • Vedenie lektora
  • Bezplatné konzultácie
  • Certifikát 
PODROBNÝ SYLABUS KURZU PRÍKLAD LEKCIE PRIHÁSIŤ SA NA KURZ!

Referencie

Som velmi spokojna s tymto kurzom. EFT je uzasna metoda na zvladanie emocionalnych problemov a stresu. Kurz bol velmi dobre strukturovany a jasne vysvetleny. Lektorka ma vynikajuce porozumenie tejto techniky a jej pristup bol velmi profesionalny. Mnozstvo praktickych cviceni a prikladov pomohlo upevnit moje pochopenie a zrucnosti v oblasti EFT. Tento kurz mi otvoril novy pohlad na moj vlastny vnutorny svet a som vdacna za tuto prilezitost. - Linda F.

Okrem toho, že som si tento kurz vyžiadala, navyše splnil aj moje očakávania, hlbšie pochopiť princípy fungovania EFT a zodpovedal mi na všetky moje otázky, ktoré som po absolvovaní iného, veľmi zjednodušeného, kurzu EFT mala. Ďakujem za tento kurz. - Andrea K.

EFT techniku som dlho túžila študovať. Študijný materiál bol napísaný zrozumiteľne, ľahko a zrozumiteľne sa čítal. Ja osobne by som zvládla aj viac odborne napísané skripta. Páčilo sa mi že tam boli miesta kde som mohla sa vnoriť sama do seba a byť v centre diania danej techniky. Za mňa veľká spokojnosť. - Vladimíra H.

Ďakujem krásne za kurz. Na začiatku som trošku váhala, či je možné preklepávaním aku bodov dosiahnuť nejaké výsledky. Ale postupne ako som kurzom prechádzala som videla aj sama na sebe zmeny, ktoré sa mi podarilo dosiahnuť vďaka tejto technike. Ďakujem za túto možnosť učiť sa. - Gabriela B.