Emočná reziliencia

 Ako vstúpiť do vlastného upokojujúceho systému a stať sa odolnejším voči stresu. Workshop
emočná_reziliencia_workshop

Emočná reziliencia - online workshop

Vitajte na workshope emočnej reziliencie.

Život v dnešnej dobe je pre nás všetkých veľmi náročným. Neustále sa meniace vonkajšie podmienky, tlak na pracovný výkon, nedostatok času pre vlastné záujmy sú všetko podmienky, ktoré v nás vyvolávajú symptómy stresu a napätia. S tempom života nedokážeme nič spraviť, nedokážeme zastaviť kolobeh udalostí, ktoré nám denne zasahujú do života. Ako prežiť v dnešnej informačnej džungli, ako sa nestrhnúť tlakovou vlnou?

Jediná záchrana je nájsť a používať vlastný mentálny systém, ktorým dokážeme vstúpiť do svojho upokojujúceho sveta. Ako sa upokojiť v čase kríz je výlučne naša vlastná zodpovednosť. Každý z nás by mal poznať metódy, ktorými uvoľniť stres a napätie. Nehľadáme však vonku, našim cieľom nie sú rýchlo účinné opiáty. Našim cieľom sú riešenia bez negatívnych vedľajších účinkov. Nechceme závislosť, chceme slobodu.

A sloboda prichádza so vzdelávaním. Otvárame si dvere možností a alternatív. Nie je to rýchle riešenie, ale riešenie postavené na pevných základoch, ktoré má predpoklad prekonať všetko. Vzdelávanie a nové poznatky sa stávajú našou novou vierou a nádejou.

Cieľom workshopu je ukázať vám možnosti, ktoré sú k dispozícii a dostupné. Sú pre vás hneď k dispozícii, aby ste mohli vstúpiť do svojho vlastného upokojujúceho systému. Avšak našou ambíciou nie sú len symptomatické riešenia. Máme oveľa vyššie ašpirácie. Konečným cieľom je ukázať vám, ako môžete ďalej trénovať a cvičiť svoju mentálnu odolnosť, svoju rezilienciu. Víchrice a turbulencie sú súčasťou života, ale pevne stáť a odolať náporu vetra vydrží len ten najpevnejší strom.

er_promo 

Čo je obsahom workshopu

  • Manuál emočnej reziliencie
  • Handouts k video inštruktáži  
  • Video inštruktáž 1 – v prvej video ukážke sa pozrieme pod povrch stresu. Stres nie je vinníkom, avšak už desaťročia sa krivo obviňuje za naše trápenie. Tak kto je teda na vine, keď nie stres? Nie sú to ani vonkajšie okolnosti a faktory. Je to náš emocionálny postoj k týmto udalostiam. A už je vinník asi všetkým jasný, i keď si ho len sťažka dokážeme priznať …. V prvej video ukážke sa pozrieme na aktiváciu stresovej reakcie. Čo všetko sa aktivuje, aby naše telo zabezpečilo naše prežitie. Otvorením svojich očí a možno aj súcitom pre svoje telo, ktoré je našim spojencom v čase stresu sme otvorení hľadať riešenia. Ukážeme si dve cesty vstupu do upokojujúceho systému, ktoré sme nazvali cestou zhora nadol a druhú cestu, zdola nahor. A pre odvážnejších a pripravených, ktorým len relaxácia nebude stačiť, ukážeme si, ako získať od života viac. Ako zvýšiť svoju odolnosť, ako ju každodenne cvičiť a posilňovať. A aké by to bolo cvičenie bez kontrolného merania výsledkov. Áno, aj toto môžeme merať a to veľmi jednoducho. 
  • Video inštruktáž 2 – v druhej video inštruktáži sa presunieme z teoretickej roviny do roviny praktickej. Ukážeme si, ako môžeme inhalovať esenciálne oleje, aké sú výhody priamej a nepriamej inhalácie. Nahliadneme aj do možností merania našej reziliencie, prostredníctvom ukazovateľa variability srdcovej frekvencie. Ukážeme si, aké základné vybavenie je pre dlhodobé cvičenie vlastnej odolnosti potrebné. 
  • Užitočné linky – kým si spravíte svoj vlastný prieskum predajcov esenciálnych olejov, difuzérov, HRV aplikácií a HR monitorov, ponúkneme vám pár typov a užitočných liniek. 
  • Bonusové videá – pre rýchlu referenciu dychovej frekvencie máme video rytmu dýchania a meditačné cvičenie Láskavé dýchanie. 

Sebaregulácia je to, čo potrebujeme pre svoj život. Nemusíme čakať na nešťastie, aby sme zmenili svoj smer. Nemusíme čakať na to, kým nás niekto zachráni. Práve naopak, šťastie praje pripraveným. A práve teraz je ten čas, kedy je nutné s prípravou začať. Držím palce, nech sa priblížite viac k svojim cieľom, métam a ideálom. Pomocou zvýšenia vlastnej emočnej reziliencie už nie je nič, čo by mohlo byť na vašej ceste prekážkou.

REGISTRÁCIA & ÚHRADA  


Referencie