Bachova kvetová terapia

bachove esencie vám pomáhajú nájsť vo vlastnej zraniteľnosti silu obrovského významu Základný kurz
bachovaterapia_onlinekurz_1

Bachova kvetová terapia - informácie o kurze

Čo je Bachova terapia?

Bachova kvetová terapia je dedičstvo, ktoré nám zanechal génius svojho oboru, Dr. Edward Bach. A i keď už nie je medzi nami, jeho práca je stále nažive vďaka jemnému a priamemu pôsobeniu bachových kvetových esencií. Bachove esencie sú určené pre vašu dušu, myšlienky a emócie. Sú pripravené a k dispozícii každému, aby ich využíval rovnako, ako využívame jedlo alebo nápoje. Všetko čo vaša myseľ potrebuje, na čo má vaša duša práve teraz chuť, akúkoľvek negatívnu myšlienku alebo emóciu prežívate, bachove kvapky sú schopné vašu požiadavku elegantne zvládnuť. Celý systém liečby bachovými esenciami pozostáva z 38 kvetov, z ktorých si môžete vyberať a kombinovať, aby ste našli vo vlastnej zraniteľnosti silu obrovského významu.

Prečo Bachova terapia?

Pretože vy ste emočná bytosť, vy ste človekom, ktorý má emócie. A má ich všetky. Pozitívne aj negatívne. To je život ... Ste tu, aby ste ich prežívali a to sa týka aj emócií, ktoré nechcete cítiť. Všetky emócie sú vašim priateľom a ceňte si hlavne tie negatívne, pretože práve tieto emócie, sú priateľmi, ktorí vás upozorňujú, že je čas niečo zmeniť.

Vašou úlohou je milovať všetky vaše emócie. Negatívne emócie sú jedinou cestou, ako získať v svojom živote progres, ako sa posunúť na vašej ceste ďalej, ako plniť vaše životné poslanie. Ale nikdy sa nepohnete z miesta, ak nepochopíte význam a úlohu negatívnych emócií. Nie je to nič zlé, každý sme len človekom a sme tu práve preto, aby sme zažili celú plejádu emócií a učili sa z nich a rástli ...

Princípy kurzu Bachovej terapie

I.Jednoduchosť výberu bachových esencií

Metóda selekcie tej správnej bachovej esencie je veľmi jednoduchá a použiteľná pre každého. Základom je otvorené srdce a odvaha počúvať, čo sa skrýva za slovami, ktoré používame. Každá bachova esencia nesie v sebe vibračnú silu, ktorú sám na sebe Dr. Bach testoval. Celý systém terapie pozostáva z 38 bachových esencií, kde každá stelesňuje určitú emóciu. Cieľom je nájsť zhodu medzi tou emóciou, ktorú prežívame a spojiť ju s charakterom bachovej esencie. Následne dochádza k uvoľneniu negatívnej emócie a náprave energetického systému.

II. Bezpečnosť bachových esencií

Všetky bachove esencie sú darom Matky prírody a sú pripravené z kvetov rastlín a stromov. Žiaden z použitých kvetov nie je toxickým alebo otravným, nedochádza k žiadnym kontraindikáciám, bez ohľadu na množstvo prijatej esencie. Z dôvodu kompatibility bachových esencií s energetickým systémom človeka, neexistuje predávkovanie, vedľajšie efekty alebo nesúlad s inými metódami liečenia. Uplatnenie kvetových esencií je veľmi široké a neexistujú kontraindikácie liečby.

III. Spoznaj sám seba

Tento pilier je snáď najdôležitejším a zároveň sa aktivuje automaticky a bez vášho pričinenia. Čítate príbehy bachových esencií, ich charakteristiky, ich pozitívne a negatívne kvality a váš mozog pritom hľadá asociácie. Podobáte sa na tú alebo onú bachovu esenciu, alebo si poviete, že to je presne tá esencia, ktorú by som teraz potrebovala. Tieto momenty zažívate počas celého kurzu. Začínate sa spoznávať. Už nemáte strach pripustiť si presne tú negatívnu emóciu, ktorú držíte vo vnútri seba, už nemáte strach cítiť ju, už neodmietate jej prítomnosť. Začínate byť odvážni. Často sa budete sami seba pýtať: „Čo cítim?“ ste schopní úprimne sa pozrieť svojim negatívnym emóciam do očí. Lebo nie ste sami, Dr. Bach vám zanechal pomoc v malých fľaškách bachových esencií. 

Čo je súčasťou kurzu Bachovej terapie?

  • Komplexný kurzový manuál
  • Terapeutický dotazník
  • Vedenie lektora
  • Bezplatné konzultácie
  • Certifikát

Niekedy môže byť samoindikácia  tej správnej kombinácie bachových kvapiek náročnejšou. V tomto prípade je ideálne využiť kyvadlo a nechať sa viesť vyšším vedením. Môžete to vyskúšať, stačí len kyvadlo a sadu grafov bachových kvetov si môžete stiahnuť kliknutím na túto linku.  

bach_kyvadlo 

Bachova terapia je stále aktívna a je aktívna len preto, že má výsledky a klinické štúdie, ktoré presiahli všetky očakávania tých, ktorí esencie používali. 

Referencie

Som rada, že som si vybrala práve vašu spoločnosť, veľmi ďakujem pani lektorke za jej komentáre, vždy napísala to, čo som práve v tej chvíli potrebovala vedieť a vždy som ich využila pri ďalších kvízoch alebo testoch. Prvý krát mám pocit, že som sa naučila cez internet niečo zmysluplné a že to malo hlavu aj pätu (som učiteľka, takže už som deformovaná :)). Po celú dobu som ani raz nezpochybnila svoje rozhodnutie pokračovať vo výučbe, to je vaša zásluha, lebo to bolo zaujímavé od začiatku do konca …. ďakujem pekne a prajem vám všetkým veľa radosti z vašej práce, veľa úspešných terapeutov, ktorý vďaka vám našli nový začiatok a tak našli svoju cestu.

Monika V.