Aromaterapia

esenciálne oleje – unikátna zmes bioaktívnych látok a ich cielené využitie v prospech zdravia Základný kurz
aromaterapia_onlinekurz_1

Aromaterapia - informácie o kurze

Čo je aromaterapia?

Termín esenciálne oleje a aromaterapia je široko využívaným a často aj zneužívaným. Môžete si kúpiť sprchové gély, pracie prášky, krémy, ktoré nesú vo svojom názve aromaterapia, avšak s pravou podstatou aromaterapie nemajú vôbec nič spoločné. Aromaterapia nie je len pekná vôňa napríklad harmančeka. Tak čo je teda aromaterapia?

Aromaterapia využíva k svojmu pôsobeniu esenciálne oleje, ktoré sa získavajú prevažne destilačným procesom priamo z rastlín. Sú vysoko koncentrované, čo ovplyvňuje aj ich výrazný efekt na naše fyzické a mentálne zdravie.

Aromaterapia je obzvlášť účinná pri pôsobení na nervový systém. Výhodou je priame spojenie čuchových dráh s našim emočným mozgom, ktorý sídli v limbickom systéme. Žiadny iný zmysel nekoná tak priamočiaro, ako čuch. Inhaláciou esenciálnych olejov máme priamy vstup do nášho emočného mozgu a môžeme modifikovať nervovú aktivitu. Môžeme stimulovať svoju myseľ alebo pôsobiť upokojujúco a relaxačne. To všetko je v repertoári esenciálnych olejov. 

A rovnako je aromaterapia účinná aj pri starostlivosti o naše fyzické telo. Ak upravíme činnosť nervového systému, ak znížime nervovú záťaž, naše telo bude prirodzene nasledovať. Uvoľní sa kŕčovitosť svalstva, zlepší sa sekrécia tráviacich enzýmov a zlepší sa aj črevná peristaltika.  Relaxované telo, nie je preplnené aktívnymi hormónami, čo vplýva na neprerušovaný a plnohodnotný spánok. A dobrý spánok je potrebným k regenerácii našich tkanív a pomáha činnosti imunitných buniek. 

Inhalácia esenciálnych olejov je, okrem priameho vplyvu na naše emočné zdravie, najúčinnejšou cestou, ako pomôcť so zápalmi respiračného systému. Esenciálne oleje majú protizápalové, expektorantné a mukolytické vlastnosti, ktoré pomôžu vylúčiť z tela prostredníctvom hlienu a reflexov všetky patogénne látky, ktoré zaťažujú dýchací systém.

Okrem inhalácie sa naučíme používať esenciálne oleje aj pri topickej aplikácii. Tento termín sa odvoláva na riedenie esenciálnych olejov v určitom základnom médiu, čo môžu byť bezvodné základy (rastlinné maslá, rastlinné oleje), alebo môžeme voliť médium s obsahom vody (gély, krémové základy). Výber základného média bude úzko súvisieť s efektom, ktorý budeme sledovať. Ak bude našim cieľom rýchla penetrácia pokožkou, napríklad pre dosiahnutie farmakologického efektu, budeme pracovať s gélovým základom. Pri riešení problémov na vrchnej vrstve epidermy, budeme voliť mastný základ. Ale o tom bude celé naše štúdium a vaše nové vedomosti. 

Princípy kurzu aromaterapie

I. Jednoznačnosť terapeutických vlastností esenciálnych olejov

Esenciálne oleje majú svoje terapeutické vlastnosti, ktoré vychádzajú z chemickej kompozície zložiek esenciálneho oleja a na druhej strane je tam empirický prístup, ktorý zohľadňuje historické využívanie esenciálnych olejov a ich účinnosť. V kurze aromaterapie získate prospech z oboch princípov.

II. Bioaktívne zložky esenciálnych olejov

Obvykle sa stáva, že nováčikovia v aromaterapii, ktorí sú nadšení z vytvárania receptúr nemajú chuť sa zaoberať chemickou kompozíciou olejov. Ale akonáhle zistíte, že esenciálne oleje môžu poskytnúť rýchlu a bezpečnú formu terapie pre množstvo kondícií, začnete sa viac zaujímať o to, ako a prečo sú esenciálne oleje efektívne. A práve vtedy sa do popredia dostáva ich chemický základ. Avšak nie je tu potrebné, ani nutné študovať celú organickú chémiu. Poznanie základnej chemickej kompozície esenciálnych olejov vám otvára cestu na jednoduchý a elegantný systém výberu a selekcie správnych olejov pre vysokú efektivitu terapie.

III. Bez základov anatómie a fyziológie je praktizovanie aromaterapie ako čítanie knihy bez porozumenia textu

Základy anatómie a fyziológie sú nutnosťou, pretože vy budete ovplyvňovať, liečiť a vyživovať vaše telo a myseľ. Najskôr musíte vedieť, ako fungujú vaše orgány a akým spôsobom vám hlásia oslabenie svojej činnosti v podobe symptómov. Následne je už jednoduché vyskladať si zmes esenciálnych olejov pre maximálny benefit, z ktorého budete profitovať na všetkých úrovniach, t.j. od fyzického cez mentálne po emocionálne zdravie.

Čo je súčasťou kurzu aromaterapie?

  • Komplexný kurzový manuál
  • Brožúra 38 esenciálnych olejov
  • Vedenie lektora
  • Bezplatné konzultácie
  • Certifikát

Esenciálne oleje sú oveľa viac, než len fľaštička s arómou. Pre seba získate silný nástroj, ako pracovať s obrovskými nosičmi rastlinnej energie, rastlinnej šťavy, spiritu rastliny, pretože je čas, aby ste sami na sebe pocítili efekt, ktorý vám každý jeden olej dá.

Podrobný sylabus kurzu Príklad lekciePrihláste sa na kurz!

Referencie

Aromaterapia je pre mňa tak staro novou metódou liečby, lebo čaro esenciálnych olejov poznám už dávnejšie, síce pred tým som poznala len účinky tých piatich, ktoré som mala doma a poznala. Tiež v rámci rodiny a priateľov odporúčam skôr alternatívnu medicínu ako klasickú, bylinné čaje a teraz keď poznám celý zázrak aromaterapie a účinky veľkého množstva olejov som nadšená a ďakujem, že som našla stránku vášho kurzu a mohla som sa vzdelať v úžasnom spôsobe liečenia, nenásilnom, jemnom, zázračnom uzdravovaní pomocou aromaterapie.Ďakujem

Zuzana M.