Aromaterapia

esenciálne oleje – unikátna zmes bioaktívnych látok a ich cielené využitie v prospech zdravia Základný kurz
aromaterapia_onlinekurz_1

Aromaterapia - informácie o kurze

Čo je aromaterapia?

Termín esenciálne oleje a aromaterapia je široko využívaným a často aj zneužívaným. Môžete si kúpiť sprchové gély, pracie prášky, krémy, ktoré nesú vo svojom názve aromaterapia, avšak s pravou podstatou aromaterapie nemajú vôbec nič spoločné. Aromaterapia nie je len pekná vôňa napríklad harmančeka. Tak čo je teda aromaterapia?

Pre vysvetlenie si zoberme tento príklad a prosím o vašu spoluprácu. Predstavte si hrsť kvetov harmančeka, ktoré prelejete horúcou vodou a pripravíte si bylinný čaj. Teraz ho pijete a cítite, ako sa vám uvoľňuje hladké svalstvo žalúdka, ako postupne dochádza k uvoľňovaniu kŕčov a napätia brušnej oblasti, cítite sa uvoľnene a pokojne. A teraz ďalší príklad, predstavte si celú kopu kvetov harmančeka, veľkú kopu, ktorá už má nejakú tú váhu. Všetky tieto kvetové hlavičky prejdú cez špeciálny prístroj a šťava z nich sa zmestí do jednej malej fľašky. A presne túto fľašku si kúpite v obchode a prinesiete domov. A privoniate si z nej ... a to je aromaterapia.

Esencia obrovského množstva rastlinného materiálu je v každej jednej fľaške esenciálneho oleja. A to je sila, obrovská sila, ktorú sa naučíte používať. Prečo aromaterapia? Aromaterapia je sila obrovského množstva rastlinného materiálu, z ktorého je získaný len výťažok, esencia, alebo obrazne povedané krv alebo duša rastliny a uzatvorená do jednej malej fľašky. A vy si z tejto malej fľašky môžete privoňať, aby ste túto silu pocítili.

Privoňajte k esenciálnemu oleju a sledujte efekt. Aróma putuje: Aróma sa dostáva do vášho nosa. Čuch nemá interpretačné centrá v mozgu. Zrak má, napríklad to čo vidíte viete interpretovať. Napríklad práve teraz pijem hnedú kávu z červeného hrnčeka. Čuch tak nefunguje. Čuch je priamo spojený s našim emočným mozgom – limbickým systémom a reakciu na arómu nezískame z našich logických schopností, ale výlučne získavame reakciu emočnú ... A vy sa ju naučíte ovplyvňovať, to je to, čo z kurzu získate. Budete to pre vás znamenať, že dokážete vybrať ten esenciálny olej, ktorý dokáže upokojiť, znížiť pocity úzkosti, dopraje vám plnohodnotný spánok, alebo naopak vás bude stimulovať, dodá vám odvahu, guráž, energiu, ktorú potrebujete na zvládnutie vašich cieľov. To boli emócie, ktoré budete vedieť upraviť inhaláciou.

A teraz fyzické reakcie. Aj tie sú v centre vášho záujmu. Vdýchnite arómu esenciálneho oleja, okrem emočnej reakcie, získate aj reakciu fyzickú! Cez hypotalamus, ktorý je našim centrálnym počítačom, sa spúšťa kaskáda inštrukcií. Reaguje nervová sústava, reagujú hormonálne žľazy. Reagujú vaše regulačné sústavy. A vy opäť cítite efekt. Môže to byť úľava od bolesti, uvoľnenie svalstva, zvýšenie alebo zníženie hormonálnej sekrécie, úprava krvného tlaku a cievneho tonusu, zníženie pulzu, potenia a omnoho viac …

Princípy kurzu aromaterapie

I. Jednoznačnosť terapeutických vlastností esenciálnych olejov

Esenciálne oleje majú svoje terapeutické vlastnosti, ktoré vychádzajú z chemickej kompozície zložiek esenciálneho oleja a na druhej strane je tam empirický prístup, ktorý zohľadňuje historické využívanie esenciálnych olejov a ich účinnosť. V kurze aromaterapie získate prospech z oboch princípov.

II. Bioatívne zložky esenciálnych olejov

Obvykle sa stáva, že nováčikovia v aromaterapii, ktorí sú nadšení z vytvárania receptúr nemajú chuť sa zaoberať chemickou kompozíciou olejov. Ale akonáhle zistíte, že esenciálne oleje môžu poskytnúť rýchlu a bezpečnú formu terapie pre množstvo kondícií, začnete sa viac zaujímať o to, ako a prečo sú esenciálne oleje efektívne. A práve vtedy sa do popredia dostáva ich chemický základ. Avšak nie je tu potrebné, ani nutné študovať celú organickú chémiu. Poznanie základnej chemickej kompozície esenciálnych olejov vám otvára cestu na jednoduchý a elegantný systém výberu a selekcie správnych olejov pre vysokú efektivitu terapie.

III. Bez základov anatómie a fyziológie je praktizovanie aromaterapie ako čítanie knihy bez porozumenia textu

Základy anatómie a fyziológie sú nutnosťou, pretože vy budete ovplyvňovať, liečiť a vyživiť vaše telo a myseľ. Najskôr musíte vedieť, ako fungujú vaše orgány a akým spôsobom vám hlásia oslabenie svojej činnosti v podobe symptómov. Následne je už jednoduché vyskladať si zmes esenciálnych olejov pre maximálny benefit, z ktorého budete profitovať na všetkých úrovniach, t.j. od fyzického cez mentálne po emocionálne zdravie.

Čo je súčasťou kurzu aromaterapie?

  • komplexný kurzový manuál
  •  brožúra 38 esenciálnych olejov
  • vedenie lektora
  • bezplatné konzultácie
  • certifikát

Esenciálne oleje sú oveľa viac, než len fľaštička s arómou. Pre seba získate silný nástroj, ako pracovať s obrovskými nosičmi rastlinnej energie, rastlinnej šťavy, spiritu rastliny, pretože je čas, aby ste sami na sebe pocítili efekt, ktorý vám každý jeden olej dá.

Podrobný sylabus kurzu Príklad lekcie (PDF) Prihláste sa na kurz!

Referencie

Aromaterapia je pre mňa tak staro novou metódou liečby, lebo čaro esenciálnych olejov poznám už dávnejšie, síce pred tým som poznala len účinky tých piatich, ktoré som mala doma a poznala. Tiež v rámci rodiny a priateľov odporúčam skôr alternatívnu medicínu ako klasickú, bylinné čaje a teraz keď poznám celý zázrak aromaterapie a účinky veľkého množstva olejov som nadšená a ďakujem, že som našla stránku vášho kurzu a mohla som sa vzdelať v úžasnom spôsobe liečenia, nenásilnom, jemnom, zázračnom uzdravovaní pomocou aromaterapie.Ďakujem

Zuzana M.