Aromaterapia II

Imunitný systém je ako vaša vojenská armáda, ktorá spolu s esenciálnymi olejmi boj vždy vyhráva  Kurz II. stupňa
aromaterapia_onlinekurz_2

Aromaterapia II. - informácie o kurze

V druhom stupni kurzu Aromaterapie sa budeme venovať imunitnému systému, pretože to je presne to miesto, kde esenciálne oleje vyhrávajú. Svet esenciálnych olejov obsahuje množstvo antimikrobiálnych látok, ktoré môžeme využiť v čase bakteriálnych a virálnych infekcií a budovať imunitný systém. Čo sa v kurze naučíte? 

1. Ako funguje naša telesná obrana 

Ak je našim cieľom pôsobiť v rámci  imunitného systému, tak sa najskôr naučíme, ako je dokonale nadizajnovaná naša obranyschopnosť. Je v skutku ako profesionálna armáda pozostávajúca z niekoľkých divízií. V prípade invázie patogénnych látok nastupuje do útoku prvá, nešpecifická imunita, ktorá síce nie je cielená, ale je rýchla v akcii. Ak sa jej nepodarí zastaviť útočníka (patogén), naše telo má v zálohe cielených bojovníkov špecifickej imunity, ktorí sú špeciálne programovaní zasiahnuť proti napádajúcim patogénom, či už sa nachádzajú vo vnútri buniek alebo v telesných tekutinách. 

2. Akútne zápalové kondície sú vítaným procesom 

Akútne zápalové kondície sú vítaným telesným procesom, ak ich máme pod kontrolou. Ľudský imunitný systém sa formuje interakciou s infekčnými organizmami a to hlavne v detstve. Prekonať akútne zápalové ochorenie prirodzeným spôsobom je darom, ktorý formuje silný imunitný systém dieťaťa v budúcnosti. Najstarší a najdôležitejší prejav imunitného systému je zápal, ktorým začína telo reparovať poškodené tkanivá. A telo má k dispozícii celú plejádu bojovníkov od nešpecifických napr. makrofágy, neurofily, zápalových pomocníkov ako cytokíny, histamíny až po špecificky školené lymfocyty.

3. Najväčší nepriatelia imunitného systému 

Ako sa hovorí, ak chceš vyhrať, spoznaj svojho nepriateľa. Aby sme imunitným bunkám umožnili vykonávať svoju prácu precízne, musíme sa postarať o najväčších nepriateľov imunitného systému, ktorými sú psychologický stres a črevný mikrobióm. 

4. Ignorácia akútneho zápalu vedie ku chronickým zápalovým ochoreniam

Ignorovať akútny zápal je rovnaké, ako by sme vypínali požiarny hlásič v prípade požiaru. Chronické zápaly nie sú pociťované tak intenzívne, ako tie v akútnom stave, ale v priebehu času si môžu vybrať svoju daň a začať negatívne ovplyvňovať zdravie mnohými spôsobmi. A čo si predstaviť pod chronickými zápalovými ochoreniami? Patrí sem napríklad diabetes typu I, kardiovaskulárne ochorenia, nádorové ochorenia, chronické respiračné ochorenia, alergie, autoimunitné ochorenia a ďalšie. V rámci návrhu terapeutickej intervencie si ukážeme, ako viesť terapiu cielene a konštruktívne smerom k návratu zdravia.  

Pre viac informácii o obsahu jednotlivých lekcií prosím kliknite na sylabus kurzu a v prípade otázok nás neváhajte kontaktovať. Kurzy II. stupňa sú určené len absolventom základných kurzov.

Referencie

Tak ako aj predchádzajúce kurzy aromaterapie ma veľmi obohatili na mojej ceste pomáhať ľuďom prírodným alebo prirodzeným spôsobom, lebo hlavná sila liečenia nie je vo farmakoterapii alebo v prírode a v nás samých. - Andrea K.

Aromaterapia II.výborne spracovaná, už po absolvovaní I. som určite chcela pokračovať v II. boli tam témy, ktoré sú veľmi zaujímavé a potrebné už veľa zmesí som začala sama aplikovať na sebe, aj dokonca na známych vždy s pozitívnymi odozvami. Určite sa mám ešte stále, čo učiť, na každú lekciu som sa vždy veľmi tešila a ešte viac som s napätím čakala na hodnotenie pani Janky a vždy ma veľmi potešilo a zlepšilo deň. Takže ešte raz ďakujem určite kurz doporučujem. - Anna S.