Fytoterapia II. - imunitný systém

znalosť fungovania imunitného systému je najlepšou investíciou do zdravia Kurz II. stupňa
bachovaterapia_onlinekurz_1

Fytoterapia II. stupeň - online kurz - Imunitný systém

Absolventi základného kurzu fytoterapie - pre vás je tu možnosť ísť na vašej ceste ďalej. A táto cesta bude cestou do sveta imunitného systému.

Budete fascinovaní, ako imunitné bunky fungujú a spolu tvoria niekoľko divízií telesnej obrany voči patogénom. Najskôr sú atakované vonkajšie bariéry, ako napríklad koža, hlien, reflexy, sekrécie. Ak je vonkajšia bariéra prekonaná, nastupujú rýchli univerzálni vojaci, ktorí pracujú pod názvom imunita nešpecifická a ak sa im nepodarí uspieť, nastupuje s určitým časovým oneskorením špecializovaná jednotka špecifickej imunity, ktorá používa cielene pripravené protilátky (imunoglobulíny).

Investíciou do zdravia je pochopiť základ aktivity imunitných buniek a aby sme im umožnili pracovať správne a precízne, musíme sa pozrieť na najväčších nepriateľov imunitného systému. Nie, nie sú to baktérie ani vírusy. Najväčším nepriateľom je stres akejkoľvek formy a stav črevného mikrobiómu. Naučíme sa, ako títo nepriatelia pracujú a ako znižujú aktivitu imunitného systému. Alebo citujeme posledné slová Louis Pasteura "Mikróby sú nič, terén je všetko." Predchádzať chorobám neznamená ničiť a likvidovať choroboplodné zárodky, ale kultivovať zdravie. Silný imunitný systém a dobrá kvalita zdravia (náš terén), je najúčinnejším spôsobom prevencie virálnych a bakteriálnych ochorení. Ak je kvalita zdravia nízka, len vtedy sa môžeme stať obeťou infekcií.

“Liečte pacienta, nie infekciu." Tento výrok je pre nás cestou, ako budovať zdravie. V základnom kurze fytoterapie sme pracovali na detoxikačnom obvode a naučili ste sa, ako dôležitá je myseľ, ktorá prostredníctvom nervového a endokrinného systému ovplyvňuje terén. To sú dva základné piliere budovania zdravia. V kurze druhého stupňa si doplníme informácie o treťom pilieri a naučíme sa, ako pracovať pomocou byliniek na podpore telesnej obrany.  A to všetko a omnoho viac, získavate len tým, že sa rozhodnete pokračovať na ceste, ktorou ste začali ísť. Pre viac informácií o obsahovej časti kurzu, prejdite prosím na sylabus kurzu fytoterapie II. so zameraním na imunitný systém.

  

PODROBNÝ SYLABUS KURZU PRÍKLAD LEKCIE (PDF) PRIHLÁSTE SA NA KURZ!

Referencie