Reflexná terapia

chodidlá vám rozprávajú príbeh o energetickej úrovni vašich orgánov a žliaz Základný kurz
reflexnaterapia_onlinekurz_1

Reflexná terapia - informácie o kurze

Čo je reflexná terapia?

Reflexná terapia nie je len manuálne stláčanie chodidiel, reflexná terapia nie je masážou nôh. Reflexná terapia je práca s vašim energetickým telom, vašou subtílnou energiou, ktorá je za hranicou vašich piatich zmyslov. Stláčaním chodidiel sa deje niečo, čo medicína a veda nevie dokázať. Avšak to neznamená, že to nefunguje. Kedysi si tiež ľudia mysleli, že Zem má tvar korytnačky. Nebuďte krátkozrakí.

Stláčaním chodidla stimulujete až 7 200 nervových zakončení, na fyzickej úrovni zvyšujete cirkuláciu krvi a lymfy a na subtílnej úrovni energeticky vyživujete vzdialené orgány a tkanivá. Táto kombinácia energetického a fyziologického pôsobenia je presne kľúčom k pochopeniu efektu reflexnej terapie.

Prečo reflexná terapia?

Viete si predstaviť, že stláčaním bodov na vašom chodidle dokážete uvoľniť bolesť? Nebolo by to krásne, keby ste mohli stláčaním chodidla uľaviť sebe samému od zápchy? Toto všetko je v potenciály reflexnej terapie. A omnoho viac! Potvrdí vám to každý, kto reflexnú terapiu mal šancu vyskúšať. A teraz je rad na vás. Výhovorky tu nehrajú žiadnu rolu.

K výkonu reflexnej terapie nepotrebujete vôbec nič. Nemáte žiadne ďalšie náklady. Nohu máte, ruky máte tiež, nič vám nebráni skúsiť to. A ak reflexnú terapiu raz vyskúšate, budete dôslední v jej praktizovaní, potom budete žať úrodu, ktorú ste sami zasiali.

Princípy kurzu reflexnej terapie

I. „Nediskreditujte reflexnú terapiu, pretože je jednoduchá“ (E.Ingham)

Túto frázu opakovala často prvá žena, ktorá zmapovala reflexné plochy na chodidlách. Eunice Ingham, americká fyzioterapeutka a spolupracovníčka Dr. Fitzgeralda prízvukovala, aby sme nerobili bežnú chybu a z dôvodu jednoduchosti reflexnej terapie jej nepripisovali význam. Práve naopak, naturálne liečenie je jednoduchým procesom a čím viac komplikovanejším sa stáva, tým sa vzďaľujeme od zákonov prírody. Príroda vždy urobí svoj podiel práce, ak jej dáme aspoň polovičnú šancu.

II. Bez anatómie a fyziológie to nemá význam

Tak ako pri každej jednej terapii, i keď pôsobíme na fyzické telo z energetického hľadiska, základom stále zostáva poznať svoje telo, poznať svoje orgány, ako sa prejavujú symptómy disfunkcií, čo znamená zvýšené a znížené prúdenie energie na fyzickej úrovni a aké reflexné plochy budeme vyberať pre čo možno najvyššiu efektivitu terapie.

III. Spojenie tradičnej čínskej medicíny a západnej medicíny

Reflexná terapia je jednou z mnohých terapií, kde to, čo bolo v dávnych civilizáciách známe a praktizované pred niekoľkými tisíckami rokov, západná medicína dokázala až v posledných storočiach. V kurze reflexnej terapie spájame oba princípy pre maximálny benefit terapie. Spájame tradičné s novodobým. A vy si môžete vybrať, ktorý prístup je vám bližší, alebo využiť ich syntézu.

Čo je súčasťou kurzu reflexnej terapie?

  • Komplexný kurzový manuál
  • Mapy reflexných plôch chodidiel
  • Mapa čínskeho pentagramu, vrátane cyklických vzťahov medzi elementami
  • Terapeutický a diagnostický formulár
  • 4 video inštruktáže
  • Vedenie lektora
  • Bezplatné konzultácie
  • Certifikát

I keď je reflexná terapia tak jednoduchá, neznamená to, že nedosiahnete výsledky. Dôležitá je vaša húževnatosť a štúdium reflexnej terapie. Cielené vzdelávanie je vždy ocenené. Mnohokrát budete prekvapení nad výsledkami, ktoré ste získali tam, kde ste ich očakávali najmenej.

 

Referencie

Som veľmi milo prekvapená úrovňou kurzu reflexnej terapie.Je náročný ale dôkladne vypracovaný,čo je v prospech každého záujemcu. Idete do hĺbky vedomostnej ale aj ľudskej,čo sa mi páči asi najviac. Tiež prístup lektorky je veľmi milý a zároveň dôkladný. Ďakujem.

Jana B.