Iridológia

dúhovka je ako pravdivé zrkadlo, v ktorom vidíte, čo sa deje pod povrchom vašej kože Základný kurz
iridologia1_onlinekurz_1

Iridológia – informácie o kurze

Čo je iridológia?

Iridológia je veda a umenie zároveň. V iridológii vnímame dúhovku ako mapu reflexných orgánov nášho tela. Dúhovka má nesmierne veľkú vypovedaciu schopnosť o tom, čo sa práve teraz deje v našom vnútornom svete, čo sa deje pod povrchom našej kože. Koncept analýzy dúhoviek siaha už do centrálnej Ázie (Mezopotámie) a záznamy sa zachovali už z roku 1000 pred n.l. Takmer pred 3000 rokmi už sám otec medicíny Hippokrates upozorňoval na dôležitosť pozerania sa do očí svojich pacientov, ktoré odrážajú a zároveň pre lekára prezrádzajú mnohé informácie o zdravotnom stave.

Extrémna citlivosť iridológie vždy prináša pravdu, ktorú nachádza podrobným skúmaním dúhovky. Dúhovka, tá nemá schopnosť pretvárky, vždy odzrkadľuje reálny stav ľudského organizmu, vrátane všetkých slabých a silných genetických dispozícií.

Prečo iridológia?

Analýza dúhovky odokrýva dedičné predispozičné faktory, tendencie ku degeneratívnym kondíciám a patogénnym stavom a to dekády predtým, ako sa objavia symptómy alebo nám to potvrdia laboratórne analýzy a testovania. Iridológia je niečo také, ako pohľad na naše vnútro z vtáčej perspektívy, práve vy ste tým orlom a vidíte smerovanie loďky života, vidíte, kde je vodopád a práve preto sa mu dokážete efektívne a veľmi skoro vyhnúť. Dokážete sa vyhnúť a zvrátiť smerovanie aktivity jednotlivých orgánov a žliaz smerom ku zdraviu. A presne to je ten správny smer vašej plavby na rieke zvanej život. Iridológia cenným nástrojom v preventívnej starostlivosti jednak o fyzické, ale aj mentálne a emocionálne zdravie.

Princípy kurzu iridológie

I.Analýza pred diagnostikou

Iridológia nie je určená pre diagnostiku, ale mala by slúžiť na evaluáciu v termínoch hodnotenia kondícií a stupňa zdravia. Z tohto dôvodu aj v kurze využívame termín iridológia a nie irisdiagnostika. Správna terminológia a anatomický základ jednotlivých štruktúr oka a dúhovky a pochopenie ich významu sú nevyhnutnosťou pri práci iridológa, ktorý cez externú očnú examináciu vykonáva systemické hodnotenie aktivity relatívne vzdialených orgánov, žliaz a tkanív.

II. Štruktúrovaná analýza

Analýza dúhovky by mala byť vykonávaná štruktúrovane. A tento princíp sledujeme aj v kurze iridológie. Začíname základnou konštitučnou analýzou, kde sledujeme genetický potenciál nositeľa dúhoviek, pokračujeme cez mezenchymálnu analýzu pupilárnej a ciliárnej zóny a analýzu ukončíme metabolickou analýzou kondícií a akumulácií. A vy sa naučíte nielen analyzovať znaky dúhovky, ale aj všetku terminológiu, ktorú v iridológii používame, ako v tomto popise (-:

III. Nielen analýza, ale hlavne interpretácia

Analýza je síce dôležitá, ale nemá význam, ak ju nedokážeme interpretovať, ak obraz dúhoviek nedokážeme preniesť do slov. A slová sú štartovací bod pre zmenu, slovami opisujeme to, čo vidíme v dúhovkách. A keď vieme, ktoré tkanivá sú slabšie, máme štartovací bod pre začiatok cielene praktizovanej prevencie. Už nemusíme čakať, kedy časovaná bomba vybuchne, ale naopak, pochopíme samého seba, svoje genetické dedičstvo a pracujeme spolu so svojim telom a jeho potenciálom.

Čo je súčasťou kurzu iridológie?

  • Komplexný kurzový manuál, vrátane obrazových príkladov
  • Mapy dúhoviek
  • Vedenie lektora
  • Bezplatné konzultácie
  • Certifikát

Iridológia poskytuje bezbolestný, ekonomický a neinvazívny systém hodnotenia a analýzy zdravotného stavu. Môže byť skvele kombinovaná s inými systémami analýzy alebo diagnostických procedúr, ktoré sú k dispozícii. Dnešná doba potrebuje preventívnu zdravotnú starostlivosť a komplexné metódy analýzy fyzických ako aj mentálnych a emocionálnych kondícií. Iridológia je kľúčom a vyhráva vo všetkých aspektoch.

Referencie

S kurzom som bol spokojný. Spracovanie lekcii ich postupná náročnosť, obsiahly popis jednotlivých časti ponúkal informácie a vedomostí v dostatočnom množstve na pochopenie práce pri diagnostike dúhovky. Ďakujem za spoluprácu.

Pavel S.