Domáca kozmetika

jedine vlastná kozmetika dokonale splynie s našou víziou, zvolenými ingredienciami a očakávaným benefitom Základný kurz
domáca kozmetika

Domáca kozmetika - informácie o kurze

Prečo by sme si mali vyrábať vlastnú kozmetiku?

To je otázka, ktorú pravdepodobne máte už zodpovedanú, ak čítate tieto riadky a hľadáte kurz, kde by ste sa naučili formulovať svoje vlastné kozmetické produkty starostlivosti o pleť a vlasy. Jedným z najčastejších dôvodov, prečo sa naučiť formulovať svoje vlastné kozmetické prípravky je najmä v kontrole ingrediencií, ktoré sú obsahom produktu. Presne vieme, čo sa v našom produkte nachádza a vieme, aký efekt na pokožke sledujeme. A ako vedľajší bonus, je to neopísateľná radosť, ak sa produkt vydarí presne podľa našich predstáv.

Je skutočne zábavné a fascinujúce, že si sami môžeme vybrať presne tie ingrediencie, ktoré budú tvoriť náš produkt. Postupne ich začneme vrstviť a krok za krokom spájať. To všetko bude súčasťou nášho kurzu a predmetom jednotlivých lekcií.

A nie je to len o naučení sa princípov formulácie kozmetických produktov. Naučíme sa a porozumieme anatómii a fyziológii pokožky, naučíme sa používať jazyk kozmetických spoločností a zapracujeme ho do etikiet našich produktov. Aj domáca kozmetika tým získava skutočne profesionálny vzhľad a to i napriek tomu, že našim laboratóriom je obvykle len naša kuchyňa. A bude sa vám páčiť. A tu je príklad našej etikety na domácej kozmetike. Aj domáce môže byť profesionálne.

img_8404

Čo je cieľom kurzu výroby domácej kozmetiky?

Cieľom kurzu nie je len nasledovať naše receptúry, cieľom je, aby ste sa sami stali tvorcami vašej kozmetiky. Pri každej kozmetickej formulácii vám poskytneme určité hranice, kde sa môžete pri percentuálnom pomere každej ingrediencie hýbať tak, aby bol váš produkt stále funkčným, avšak odrážal tému vášho produktu, aby bol tvorený vami vybranými ingredienciami a aby splynul s vašou víziou.

Príprava receptúr cielene a najmä s porozumením a spoznaním všetkých ingrediencií je to, čo z vás urobí skutočne profesionálneho tvorcu vašej jedinečnej a unikátnej domácej kozmetiky. V kurze postupne prejdeme základnými procesmi úspešnej formulácie produktov domácej kozmetiky. Začneme jednoducho a postupne budeme každou lekciou pridávať ďalšie ingrediencie, aby sme sa hneď na začiatku nestratili v spleti množstva prírodných látok. A toto je zoznam produktov, ktorými do detailu a s vysvetlením prejdeme:

 • Produkty na báze olejov: olejové séra 
 • Produkty na báze rastlinných masiel: pleťové balzamy, telové masážne tyčinky, peeling 
 • Produkty na báze rastlinných olejov, masiel a voskov: tuhšia vietnamská mastička, mäkšia nechtíková mastička, balzam na pery, tuhý deodorant 
 • Produkty na báze vodných zložiek: pleťový toner, gélový pleťový toner, očný gél, roll on deodorant 
 • Produkty na báze emulzií olej vo vode: denný pleťový krém, telové mlieko 
 • Produkty na báze emulzií voda v oleji: ochranný krém na ruky, krém na nohy 
 • Penivé telové produkty: micelárna voda, micelárna pena, sprchový gél, sprchový krém 
 • Vlasové produkty: vlasový šampón, kondicionér, bezoplachový kondicionér

Čo je súčasťou kurzu výroby Domácej kozmetiky?

 • Komplexný kurzový manuál
 • Brožúra ingrediencií (74 strán)
 • 6 x video inštruktáž
 • Vedenie lektora
 • Bezplatné konzultácie
 • Diplom

 

Referencie

Ja, Janka, som za tento kurz veľmi vďačná. Keby som sa k týmto všetkým informáciám mala dopracovať sama dohľadávaním, trvalo by mi to možno 10 rokov, ak by som všetky vôbec zohnala. Možno v zahraničnej literatúre. Je skvele zostavený (som zvedavá na záverečný test, z ktorého mám trochu obavy), ale ja som maximálne spokojná, naozaj. Veľmi pekne Vám ďakujem. Chystáte sa robiť aj nejaku nadstavbu? Možno ešte rozšírenejší prehľad ingrediencií? Takých vychytávok z praxe?

Lucia P.